اولین جشنواره عکس طبیعت نوشهر

اولین جشنواره عکس طبیعت نوشهر

  • تاریخ: 18 مهر 2017 • 09:00 – 10:30
  • محل برگزاری: شهرداری و شورای اسلامی شهر بندری نوشهر
  • موقعیت: آسیا، خاورمیانه، ایران، استان مازندران، شهرستان نوشهر

شهرداری و شورای اسلامی شهر بندری نوشهر با توجه به قابلیت های فراوان جاذبه های طبیعی و اکوتوریسم شهرستان نوشهر که هر ساله پذیرای بسیاری از مسافرین از اقصی نقاط کشور میباشد اقدام به برگزاری جشنواره عکس با عنوان طبیعت نوشهر نموده که تا بیش از پیش بتوان این قابلیت ها را بصورت هنرمندانه تری درقاب تصویر ثبت نمود

طبیعت زیبای شهرستان نوشهر از جنگل های انبوه تا دریای خزر ، از دشت‌های سرسبز شالیزار و هر آنچه در طبیعت بکر آن وجود دارد، بهایی باشند، که دید عکاسانه شما آنرا در قاب عکسی ناب، زبانزد کند.

معرفی شهرستان نوشهر
این شهرستان با وسعت ۵/۱۷۱۷ کیلومتر مربع معادل ۲۳/۷ درصد مساحت استان مازندران را تشکیل می دهد و از شمال به دریای مازندران، از جنوب به رشته کوههای البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس متصل است. ارتفاع آن از سطح دریا -۲٫۹ متر است. نوشهر دارای دو بخش و ۴ دهستان است. نوشهر دارای دو بخش آب و هوایی جلگه ای معتدل ، مرطوب و کوهستانی سرد و نیمه مرطوب می باشد. اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و صنعت گردشگری استوار است. بر اساس آمار سال۱۳۹۰ این شهرستان از ۱۲۸۶۴۷نفر جمعیت تشکیل شده است.

از دیگر ویژگیهای برجسته نوشهر فرودگاه ، بندر ، نزدیکی به دریا و جنگل ارتباط نزدیک با پایتخت میباشد. نوشهر از معدود شهرستان های ایران است که در حوزه راه دارای سه ارتباط زمینی، هوایی و دریایی می باشد. موقعیت جغرافیایی شهر نوشهر در ۳۶ درجه و ۳۶ دقیقه عرض شمالی و ۵۱ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی قرار دارد .
نوشهر با تهران از طریق شهر چالوس و جاده کندوان حدوداً ۲۰۰ کیلومتر و با شهر ساری (مرکز استان) حدوداً ۱۶۴ کیلومتر فاصله دارد.